Zpět do obchodu

Registrace

Banánová bábovka

Dnes máme nový díl seriálu o bábovkách.

Banán má většina z nás ráda již od dětství. Je oblíbený jako rychlá svačinka, doplněk pestré stravy nebo vyvážené diety. Máme ho rádi na palačinkách, vaflích i zmrzlinových pohárech. Běžné jsou banánové jogurty, zmrzliny, dezerty… A tak jsem si řekl: „A proč ne banánová bábovka"?

Rád jsem si ke snídani připravoval banánové lívance, tak jsem věděl, jak se v těstě chová. Připravil jsem si základ na bábovku, přidal banán a banánové suroviny. Po upečení jsem byl překvapený jak hutná a vláčná bábovka je. Banánová bábovka je zatím nejtěžší ze všech druhů a je vhodná i pro dětské dopolední svačiny, zasytí na delší chvíli.

Čím je nám banán prospěšný? Na prvním místě je dobré jmenovat tryptofan. Aminokyselina tryptofan zvyšuje hladinu serotoninu v mozku. Banány jsou také přírodním zdrojem glukózy. Pomáhají totiž dodat rychlou energii pro vaše svaly, srdce a mozek. Banány obsahují dále velké množství pektinu. Pomáhá redukovat množství cholesterolu v krvi. Banán obsahuje celou řadu dalších užitečných přírodní látek.

Vše je bez mléka i másla. I tuto bábovku můžete mít na Vaši rodinnou oslavu, párty či si ji dopřát jen tak.

Objednávejte si ji můžete zde, na našem prvním e-shopu s bábovkami.

Pokud máte zájem o dodávání bábovek do Vaší oblíbené kavárny, restaurace, bistra nebo zdravé výživy, tak mi neváhejte napsat nebo zavolat.

Zpět do obchodu