Zpět do obchodu

Registrace

Meruňková bábovka

Někteří je mají rádi v tekuté podobě, jiní zas klasicky jako plody. Je mi jasné, že Vás napadá víc než jedna surovina, kterou mohu mít na mysli, ale jedná se o onen oranžový poklad – meruňky, které jsou považovány za symbol štěstí a bohatství.

Meruňková bábovka je jednou ze tří nejprodávanějších Zdendových bábovek. V této dobrotě se spojuje a doplňuje chuť meruněk, meruňkového džusu a meruňkového likéru. Co víc meruňkového mohlo být do bábovky přidáno? To nejlepší Vám v bábovce nabízíme. Na Vás je už jen udělat si k ní kávu nebo čaj, případně jiný oblíbený nápoj.

Že meruňky rostou na stromě a mají pecku, tak to pro Vás není žádná pecka. Pokusím se tedy vypsat benefity tohoto šťavnatého ovoce a nějaké ty zajímavosti. Pojďme se podívat meruňkám pod slupku. Obsahují velké množství vitamínů A, C, K, E a železa. Takže Vám posílí imunitu, pomůže s případnou chudokrevností, sníží vysoký tlak a také škodlivý cholesterol. Nejen ženy ocení, že jsou skvělou zásobárnou beta-karotenu, čímž mají blahodárné účinky na pleť a oční okolí. Věděli jste, že meruňky léčí i bolest uší a horečku?

P.S.: Meruňky jsou celkem málo kalorické, takže meruňkovou bábovkou si postavu zajisté nezkazíte. A ona zajímavost na závěr: v řecké mytologii byly meruňky považovány za „zlatá jablka“, která rostla v zahradě bohů.

Další díl bude o pomerančové bábovce.

Zpět do obchodu