Zpět do obchodu

Registrace

Ananasová bábovka

První díl našeho seriálu o bábovkách přináší svěží ananasovou.

Do této bábovky přidávám kromě standardních surovin i pravý ananas a ananasovou šťávu. Chuť a vůně ananasu připomíná léto a snadno se tak přenesete do horkých letních dní. Bábovka je díky ovocné šťávě perfektně vláčná.

Protože náš seriál není o jen tak ledajakých bábovkách, ale o Zdendových bábovkách, prozradím občas i něco sám na sebe. Ananas mohu jen v malém množství a pouze pokud je tepelně zpracovaný. Protože ho mám ale i tak velmi rád, peču ananasovou bábovku pro návštěvy a pro své známé. Pochutnám si na svém “povoleném množství” a podělím se. Vždycky se po ní jen zapráší. Pozvěte i Vy své blízké na kávu a na ne úplně klasickou, ale výbornou bábovku.

Ananas patří mezi ovoce, které obsahuje nejvíce vody (skoro 86% v dužnině). Také v něm nalezneme vitamín A, B1, B2, C. Je zdrojem vápníku, železa, fosforu a drasliku. Ananas také obsahuje bromelain, který napomáhá trávení, je vhodný při střevních potížích, zmenšuje otoky, má detoxikační a čistící účinek, je výborným pomocníkem při zvyšování objemu svalové hmoty a slouží jako prevence proti srdečním onemocněním. Ananasová šťáva je také užívána jako afrodiziakum v mnoha karibských zemích.

Jak už je u našich bábovek známo, všechny jsou bez mléka i másla. I tuto bábovku můžete mít na Vaši rodinnou oslavu, párty či si ji dopřát jen tak.


Příště Vám představím další povídání o banánové bábovce.

Zpět do obchodu